INVESTRADE PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Sheikh Hamid Abdullah Hussein AL-AHMAR (Yönetim Kurulu Başkanı)

Sheikh Hamid AL-AHMAR, aynı zamanda Saba Islamic Bank, Sabafon GSM, Al Ahmar Group, Yemen Gas Company ve Yemen Saudi Company gibi Yemen ve Orta Doğu bölgesinde kurulan  gibi birçok şirketin de kurucu ortağıdır. Sheikh Hamid  AL-AHMAR aynı zamanda dünya çapında pastane zincirleri işleten "Mado" şirketinin ortaklarındandır. Sheikh Hamid AL-AHMAR, Yemen'de Sanaa Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden onur derecesiyle mezun olup, Omdurman İslam Üniversitesi Sudan'dan İslami Ekonomik Kalkınmada onursal doktora sahibidir. Sheikh Hamid AL-AHMAR Arapça ve İngilizce bilmektedir.Dr. Amer ALSHAVA (Yönetim Kurulu Başkan Vekili)

Dr. Amer Alshava 1964 yılında AL-AHMADI Filistin'de doğdu. 1986 yılında Ohio Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Bölümünden mezun oldu. İki yıl sonra aynı alandan ve aynı üniversiteden yüksek lisans aldı. Uzmanlığı opto-elektronik materyaller ve cihazlardı. Dr. Alshava 1996 yılında doktorasını tamamladı. Ohio Üniversitesi'nde elektrik mühendisliği ve bilgisayar bilimlerinde lazer, fiber optik ve yarı iletkenler konusunda uzmanlaşmıştır. İki yıl boyunca Princeton Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak  ve aynı zamanda Laguardia'daki LaGuardia Havacılık Yüksekokulu'nda yarı zamanlı bir elektrik mühendisliği eğitmeni olarak çalıştı. 2000 yılında Dr. Alshava ve ailesi Türkiye'ye taşınarak Alcatel Mikroelektronik'te mikroelektronik tasarım direktörü olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında Dr. Alshava STMicroelectronics'in genel müdürü oldu. 2006 yılında Dr. Alshava tamamen farklı bir kariyer planına başladı. Yatırım Yönetimi, Gayrimenkul Geliştirme, Genel Taahhüt ve Dış Ticaret alanlarında tüm operasyon ve görevlerden sorumlu olan genel müdür pozisyonuna atandı. Dr. Alshava  Arapça, Türkçe ve İngilizce bilmektedir.


Abdulraqeb Farea Ali SALIM

Abdulraqab Salim 1973 yılında Yemen’de doğdu, Sana'a Üniversitesi Muhasebe Lisans bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Arap Bankacılık ve Finansal Bilemler Akademisinde Finansal Piyasalar üzerine yaptı. Saba İslam Bankasında üst düzey görevlerde bulunmuştur. Halen, Saba Afrika Bankta Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.  Abdulraqeb Salim Arapça ve İngilizce bilmektedir.


Dr. Hakan BEROOĞLU

Dr. Hakan Berooğlu, 1964 yılında Rize’de doğdu. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesinden Maliye yüksek lisans, 2002 yılında ise Marmara Üniversitesi'nden Faizsiz Bankacılık dalında doktora derecesini aldı. Dr. Berooğlu, University of Bath, İngiltere'den Kamu Maliyesinde yüksek lisans ve Sabancı Üniversitesi'nden Executive MBA derecesine sahiptir. 1990 yılında Türkiye'nin ilk faizsiz bankası olan Albaraka Türk Katılım Bankası'nın Hazine, Muhabir Bankacılık ve Uluslararası İşlemler birimlerinin bağlı olduğu Dış İşler Müdürlüğü'nde kariyerine başlamış ve sonraki yıllarda departman müdürlüğüne yükselmiştir. 2006 yılında Ramsey, KIP, MASPO ve ENPO'nun yer aldığı Gürmen Grubu'na CFO ve Operasyon Direktörü olarak transfer oldu. 2014 yılında Dr. Berooğlu, jeotermal kaynaklardan elektrik üreten Maspo Enerji A.Ş.'nin CEO'su olarak atandı. Aynı zamanda Kümaş Manyezit A.Ş. (dünyanın en büyük 10. refrakter üreticisi arasında) ve Socar Energy Türkiye'nin (Azerbaycan Devlet Petrol ve Doğal Gaz Şirketi) yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Haziran 2016 - Mayıs 2017 arasında Stanbouli Danışmanlık ve Ticaret A.Ş.'de Yönetim Kurulu başkanı olarak görev yapan Dr. Berooglu,  Mayıs 2017'de TMSF'nin İştirakler ve Gayrimenkuller departmanına başkan olarak atanmıştır. Bu dönemde, Dr. Berooglu, Türkiye Hükümeti tarafından kayyum atanan 1200 firmanın başkanıydı. Kasım 2017'de TMSF'deki görevinden istifa eden Dr. Berooglu Investrade Potrföy Yönetim A.Ş'ye CEO olarak atanmıştır. Dr. Berooğlu, SPK Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Türev Araçları Lisansı'na sahiptir ve Arapça, Türkçe ve İngilizce bilmektedir.

Başkanı : Hamid Abdullah Hussein AL-AHMAR
Başkan Vekili : Dr. Amer ALSHAVA
Üye Abdulraqab Farea Ali SALIM
Üye ve CEO : Dr. Hakan BEROOGLU


Investrade Portföy Yönetimi A.Ş.

SOSYAL MEDYA


Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize üye olun

Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.