Neden Özel Fon?

Fonların, bireysel menkul kıymet ve mevduat hesaplarına kıyasla mevduat faizlerinde, temettü ödemelerinde, eurobond kupon faizlerinde vergisel avantajları bulunmaktadır.

SPK mevzuatı, (işyeri bazında, belirli meslek grupları bazında, sektörel bazda vb.) belirli ölçütler çerçevesinde katılma payları belirli bir yatırımcı kitlesine tahsis edilmiş fonlar kurulmasına imkân vermektedir. Bu fonların katılma payları, önceden belirlenmiş kişi veya kuruluşlara tahsis edilmiş olur. Söz konusu fonların unvanlarında fon paylarının satıldığı yatırımcı kitlesini tanımlayan bir ibareyle birlikte “özel” ibaresine yer verilir.

Özel fonlarda müşteriler ile birlikte kendi risk/getiri beklentilerine ve piyasa koşullarına uygun yatırım stratejileri oluşturulur. Müşterilerin yatırım stratejileri değişen ekonomik koşullar çerçevesinde güncellenebilir.

Müşterilerin risk profiline uygun alternatif yatırım araçları ile portföy getirilerinin artırılması ve varlıklarındaki büyümenin istikrarlı ve kalıcı olması hedeflenir.

Finansal piyasalardaki volatilitenin yoğun olduğu veya faiz oranlarının düştüğü ve farklı yatırım alternatifleri arasında seçimin zorlaştığı dönemlerde özel portföy yönetimine olan ihtiyaçlar artmaktadır.

Investrade Portföy Yönetimi A.Ş.

SOSYAL MEDYA


Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize üye olun

Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.