Yatırım Fonları

Yatırım fonları halktan topladıkları paralar karşılığı hisse senedi, tahvil/bono, özel sektör sukukları, ters repo gibi sermaye piyasası araçlarından ve altın ile kıymetli madenlerden oluşan portföyleri yönetirler. Her bir yatırımcı, fonun sahip olduğu portföyün bir kısmını temsil eden katılma payını satın alarak fona katılım sağlar. 

Hisse senedinde nasıl şirkete ortak olunuyorsa yatırım fonunda da katılma payı ile fon portföyüne ortak olunur. Yatırımcı, bir yatırım fonuna yatırım yaptığında yatırım fonuna yeni pay eklenmiş olur, böylece yatırım fonunun büyüklüğü ve pay sayısı artar. Yeni yatırımcının parası Fon'a eklenmesi ile Portföy yöneticileri yeni payların tutarı kadar çeşitli yatırım araçlarına yatırım yaparlar.

Investrade PYŞ,  SPK'dan "Portföy Yöneticiliği Faaliyet İznini" temin etmiş bulunmaktadır. Şirket gelecek 3 yıl içerisinde Gayrimenkul Yatırım Fonu, Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Kira Sertifikası Fonu, Hisse Senedi Fonu, Altın Fonu, Döviz Fonu ve Karma Fon'u kurmayı planlamaktadır;

Investrade Portföy Yönetimi A.Ş.

SOSYAL MEDYA


Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize üye olun

Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.