Genel Stratejimiz

Investrade Türkiye,  SPK'dan "Portföy Yöneticiliği Faaliyet İznini" temin etmiş bulunmaktadır. Bireysel portföy yönetim hizmeti için genel prensiplerimizi aşağıda özetlenmiştir.

Investrade Portföy Yönetimi AŞ; portföy sahibinin risk-getiri tercihlerini göz önünde tutar, gösterge yaklaşımını temel alır ve belirlenmiş kurallara bağlanmış yatırım stratejisi ile hareket eder. Portföy yönetim süreçlerinde uluslararası risk yönetimi standartlarını uygular.  Portföylerde likiditeye ve yatırım aracı çeşitlendirmesine önem verilir. Aktif portföy yönetim tarzı ve etkin piyasa görüşü ile temel amaç istikrarlı olarak portföye katma değer sağlamak, portföy sahibi ile uzun vadeli ve verimli bir ilişki yaratabilmektir.

Yatırımcının yatırım stratejisi, risk tercihi ve karşılaştırma ölçütünün belirlemesi

Portföy yönetimi sürecinde yatırımcı risk tercihinin belirlenmesi en önemli adımdır. Portföy yöneticisi risk tercihinize göre bazı ürünlere yatırım yapacak, bazılarına ise portföyde hiç yer vermeyecektir. Bu bağlamda belirlenen risk tercihiniz üzerinden karşılaştırma ölçütü (benchmark) oluşturulacaktır. Bu ölçüt portföy performansının belirlenmesinde kullanılacak ana kriterdir. Karşılaştırma ölçütü olarak yatırımcılar yatırım yapılabilir ürünler üzerinden diledikleri ölçütü seçebilir ve performans takibi yapabilirler. Portföy yönetimi hizmetinde amaç belirlenen karşılaştırma ölçütü getirisinin üzerinde bir getiri performansını yatırımcıya sağlamak olacaktır.

Yatırımcı ile beraber karar verilen stratejiler dahilinde portföy yönetiminin yapılması

Yatırım kararlarının alınmasında yatırımcı risk profili ve belirlenmiş portföy benchmarkı temel unsurlardır. Investrade Türkiye Portföy Yönetimi bünyesinde oluşturulan “Strateji Komitesi”nde kısa ve uzun dönem yatırım stratejileri belirlenir. Söz konusu stratejiler ışığında, zamanlama dikkate alınarak, yatırımcı seçimine uygun yatırım kararları alınır ve uygulamaya konulur.

Portföy performansının değerlendirilmesi ve gerekirse yatırım stratejisinde düzeltmeler yapılması

Portföyler belli periyotlarda değerlendirilerek belirlenmiş karşılaştırma ölçütüne nazaran performansları ölçülür. İhtiyaç olan hallerde yatırım stratejisi, risk tercihi veya karşılaştırma ölçütünde bir değişiklik gerekip gerekmediği konusunda yatırımcı ile fikir alışverişi yapılır. Eğer gerekiyorsa, değişiklik hemen uygulamaya konulur. Performans değerlendirilmesi portföy yönetim sözleşmesinde belirtilen dönemler itibarı ile gerçekleştirilmektedir.

Portföy bilgilendirmeleri

Portföy Yönetimi hesapları ile ilgili tüm detayları içeren, haftalık, aylık ve dönemsel Performans Değerlendirme Raporları ilgili periyotlarda yatırımcılara gönderilir.

Investrade Portföy Yönetimi A.Ş.

SOSYAL MEDYA


Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize üye olun

Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.