Genel Bilgiler

1-Yatırım Komitesi

  • Yönetilen portföylerin belirlenen hedeflere ulaşması yolunda gerekli olan strateji ve aksiyon planlarını hazırlamak
  • Orta vadeli strateji ve aksiyon planlarını gözden geçirmek, sonuçlarını değerlendirmek
  • Yeni stratejiler üretmek
  • Haftalık ekonomik ve siyasal gelişmeleri değerlendirmek ve bir sonraki haftaya ışık tutmak
  • Sözleşme dahilinde verilmekte olan hizmet kapsamı ile ilgili olarak müşterilere aktarılacak olan yatırım stratejileri ve tavsiyeleri oluşturmak
  • Yatırım fonlarının ve portföy yöneticilerinin performans değerlendirme esaslarını oluşturmak ve izlemek

2-Saklama

Investrade Portföy Yönetimi A.Ş. bireysel ve kollektif fonların saklaması İş Bankası güvencesi altındadır. Ayrıca SPK Kanunu uyarınca, fon malvarlığı rehnedilemez, teminat gösterilemez ve üçüncü kişiler tarafından haczedilemez. Yani fon malvarlığının korunması kanun ile güvence altına alınmıştır.

Investrade Yatırım Fonlarının kurucu, yönetici ve saklayıcısının fon ile ilgili tüm hesap ve işlemleri SPK'nın denetimi altındadır. Fonların bağımsız dış denetimi de yasa gereği gerçekleştirilmektedir.

3-Risk Yönetimi ve İç Kontrol

Yatırım fonları, hazine sukukları, hisse senedi, katılım hesabı kar payları gibi çeşitli yatırım araçlarından oluşur. Böylece yatırımcı, tek bir yatırım aracının yaratacağı riskten korunmuş olur.

Fonların riskleri günlük olarak Risk Active tarafından izlenmektedir. Ayrıca analistlerce limit ve pozisyon değerlendirmeleri (durasyon, konsantrasyon, likidite limitleri vb.) ile Stres Testi ve Duyarlılık Analizleri düzenli olarak yapılabilmektedir. Riske Maruz Değer verileri (VAR) analistler tarafından hesaplanabilmekte ve takip edilebilmektedir. Fonların, ilgili mevzuata, fon içtüzük ve izahnamelerine ve Investrade Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından belirlenen kurallara uyumluluğu İç Kontrol Birimi tarafından gerçekleştirilmekte ve ilgili taraflara düzenli olarak raporlanabilmektedir.

4-İşlem Maliyeti Avantajı

Yatırım fonunda, birikimler büyük ölçekli yatırımcı profiline göre değerlendirilmiş olur. Böylelikle küçük birikimler, büyük yatırımcının sahip olduğu yatırım avantajlarından yararlandırılır.

Investrade Portföy Yönetimi A.Ş.

SOSYAL MEDYA


Gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize üye olun

Bu sitede yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.